اخبار ترکیهتغییر شرایط سرمایه گذاری در املاک

تغییر شرایط سرمایه گذاری املاک در ترکیه و COVID-19

تغییر شرایط سرمایه گذاری املاک در ترکیه و COVID-19

تغییر شرایط سرمایه گذاری املاک در ترکیه

شیوع و همه گیری کورناویروس در هر گوشه از دنیا، به سرعت موجب بروز تغییراتی در روند زندگی و کاری مردم در سراسر جهان شده که ترکیه نیز از آن مستثنی نمی باشد. در چنین شرایطی، بازار املاک از جمله بخش های متاثر در این کشور می باشد.

کامرون دگین (Cameron Deggin)، از مدیران و فعالان املاک در ترکیه، مانند هر فرد دیگر، حوادث را در شهر خود و همچنین سراسر جهان، به دقت زیرنظر دارد. وی در این رابطه اظهار داشته: “مطمئنا این وضعیت بی سابقه بوده و به سرعت رو به تغییر است.” با تعطیلی مدارس و ممنوعیت گردهمایی های اجتماعی در بسیاری از مناطق ترکیه، دگین امیدوار است برنامه دولت ترکیه برای جلوگیری از شیوع بیماری، مانع از گسترش مرگ سایر مردم شود.

کروناویروس و بازار املاک ترکیه

به نظرِ کامرون دگین: “با محدود شدن پروازهای خارجی که سابقا به ترکیه انجام می شوند، ، قطعا بازار املاک و مستغلات را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با کمتر شدن بازدیدکننده، تعداد سرمایه گذاران خارجی در حال کاهش و وضعیت بازار درحال افت می باشد.” وی در ادامه افزود: “هم اکنون بازار روند کند دارد و این بدان معناست توسعه دهندگان و فروشندگان نگران می باشند؛ در عین حال، معاملات خوبی نیز امکان پذیر است. همانطور که در بازار می گویند: «تا هنوز زندگی در خیابان ها در جریان است، ملک بخر.» اما سرمایه گذاران که به دنبال معامله هستند، لازم نیست محتاطانه عمل کنند.”

مزیت های خرید آنلاین

کامرون دگین معتقد است، باتوجه به تعداد بالای سرمایه گذاران از سراسر جهان که علاقه مند به خربد ملک در ترکیه می باشند، از مدت ها پیش، شرایط و امکانات خرید ملک از راه دور در این کشور فراهم آمده است. وی در ادامه می افزاید: “ما با مقتضیات زمان در حرکتیم؛ از این رو، جزو اولین پیشنهاد دهندگان استفاده از بیت کوین در این حوزه در ترکیه بوده و سیستم های قدرتمندی را برای انجام از راه دور، درنظر گرفته ایم.” برای برخی از سرمایه گذاران، سرمایه گذاری در حوزه ملک تفاوتی با بورس ندارد. بنا به اظهارات کامرون دگین، انجام معاملات از راه دور، موضوعی متداول بوده و سرمایه گذاران و خریداران بسیاری، بویژه در حوزه املاک و مستغلات، از طریق وکلا و شرکت های معتبر و معتمد، معاملات بسیاری را در سراسر جهان انجام می دهند.

راه های خرید آنلاین ملک ترکیه

سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در ترکیه، موضوعی بسیار متداول است که به شکل گسترده ای در حوزه های مختلف درحال انجام می باشد که در این رابطه نیز اطلاعات دقیق و فیلم های مفصلی نیز وجود دارند. لذا، کامرون دگین به خریداران توصیه می کند روی املاکی با قیمت های متوسط و ارزان تمرکز کنند، زیرا به احتمال زیاد دارای تخفیف نیز می باشند. با معرفی و ارائه املاکی که ویژگی ها و مشخصات آنها به خوبی توسط فروشندگان و شرکت های فعال در این حوزه، از طریق فیلم، عکس، تورهای مجازی و اسناد معتبر، در اختیار خریداران و سرمایه گذارن قرار می گیرند، می تواند نظر خریداران و سرمایه گذاران را جلب کرده و به سؤالات آنها پاسخ دهند. پس از این مرحله، خریداران می توانند برای رزرو قرارداد، هزینه رزرو ارسال کرده یا از طریق وکیل، باقی مراحل را به انجام برسانند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا