توریستیجاذبه های توریستی ترکیهمکان های تفریحی ترکیه

رستوران های نصرت Nusr-Et

محبوبیت نصرت آشپز و رستوران های نصرت به حدی رسیده اند که می توان حتی شعب آن را به عنوان جاهای دیدنی استانبول نیز محسوب کرد. رستوران های نصرت Nusr-Et علاوه بر این که غذاهای خوشمزه فراوانی سرو می کند، داستان جالب و شنیدنی ای دارد که مردم را بیشتر ترغیب می کند تا به این رستوران بروند.

نصرت آشپز معروف به سالت بی (Salt Bae)

نصرت گوکچه (Nusret Gökçe) معروف به سالت بی Salt Bae متولد ۹ آگوست ۱۹۸۳ است و در زمان نگارش این مطلب ۳۶ سال سن دارد. آشپز معروف ترکیه ای شعبات رستوران زیادی در شهرهای ترکیه و دیگر کشورها نظیر دبی، ابوظبی، میامی، نیویورک و دوحه دارد. ۹ شعبه از ۱۵ شعبه ی نصرت آشپز و رستوران هایش در داخل ترکیه در شهر های استانبول، آنکارا، بودروم و مارماریس قرار دارند. جالب است بدانید که نصرت به دلیل ژست خاص در پاشیدن نمک به گوشت، لقب آشپز ادویه پاش را به خود گرفته است.

 رستوران های Nusr-Et

بیوگرافی نصرت آشپز

نصرت در سال ۱۹۸۳ در یک خانواده فقیر در ارزروم ترکیه به دنیا آمد. پدر او کارگر معدن بود و سنگ می تراشید. وی از ۱۴ سالگی گوشت های قصابی در بستانچی را جا به جا می کرد و رویای داشتن رستوران بزرگ را در سر داشت. او ۲ ساله بود که به همراه خانواده مهاجرت کردند و در سن ۱۲ سالگی به دلیل فقر، مدرسه را رها کرد و به استانبول آمد که کمک حال خانواده باشد و در قصابی کوچکی مشغول به کار شد. بعد از مدتی به قصابی بزرگتری رفت و تا ۱۸ ساعت در روز کار می کرد.

سال ۲۰۰۷ نقطه عطف زندگی او بود و به عنوان مسئول تکه کردن گوشت در رستوران گونایدین مشغول به کار شد. مهارت نصرت تکه کردن گوشت به اندازه های یکسان در کوتاه ترین زمان ممکن بود پول های خود را پس انداز کرد و بعد از مدتی بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ از چندین کشور من جمله آرژانتین و ایالات متحده بازدید کرد و در آنجا به صورت رایگان در رستوران های محلی مشغول به کار شد تا تجربه خود را به عنوان آشپز و یک رستوران دار به دست آورد. نصرت در قبال کاری که می کرد دستمزدی دریافت نمی کرد و در ازای آموزش و یادگیری کار می کرد.

 رستوران های Nusr-Et

نصرت از مرحله پرورش دام، شناخت گوشت تا قصابی و رستوران داری را آموخت و به یک آشپز حرفه ای تبدیل شد. مجددا به استانبول برگشت و به کمک دوستش میهات در سال ۲۰۱۰  در سن ۲۷ سالگی اولین رستوران از سری رستوران های (Nusr-Et) را در استانبول افتتاح کرد. در آن زمان رستوران Nusr-Et رستورانی بسیار کوچک با هشت میز و ده کارگر بود. نصرت بعد از گذشت ۶ ماه سهام دوستش میهات را نیز خرید و جرقه ی معروف شدن وی به عنوان نصرت آشپز از همان دوران آغاز شد.

نصرت آشپز چگونه معروف شد؟

او با فیلم برداری از نحوه ی برش دادن گوشت ها و پختن آن و پخش شدن این ویدئو ها به صورت ویروسی در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و یوتیوب، به سرعت توانست شهرت زیادی را کسب کند. البته عمده ی شهرت او به دلیل نحوه ی پاشیدن نمک بر روی غذا ها بود که یک روش کاملا جدید و با مزه بود. او توانست به خوبی برند شخصی اش را بسازد به صورتی که اول از همه، همه او را به خاطر حرکاتش هنگام آشپزی و نحوه ی نمک ریختنش میشناسند و در درجه ی بعدی او به خاطر استایل خاصش مشهور شد.

عینک آفتابی گرد، تی شرت سفید، شلوار مشکی و مدل خاص ریش نصرت در تمام دنیا شناخته شده است. او همچنین یک ورزشکار حرفه ای نیز می باشد و هر از گاهی فیلم هایی از تمریناتش به اشتراک می گذارد. نصرت اکنون بیش از ۲۷ میلیون فالوور در صفحه اینستاگرامش دارد.

رستوران های نصرت Nusr-Et

خلاقیت او در قطعه کردن گوشت و طرز نمک پاشیدن، دانش و تجربه زیادش او را به مشهورترین آشپز دنیا تبدیل کرد. در حال حاضر نصرت بیش از ۴۰۰ کارمند دارد و در رستورانش پذیرای معروف ترین های دنیاست. افراد مشهور مختلفی در دنیا مثل بازیگران ترکیه، لئوناردو دی کاپریو، برونو مارس، دیوید بکهام، لیونل مسی و بسیاری از افراد معروف دیگر از مشتری های ثابت رستوران های نصرت هستند و معمولا هر بار که به آن جا مراجعه می کنند، از تجربه حضور خود عکس و فیلم در قسمت پست یا استوری اینستاگرام منتشر می کنند.

 رستوران های Nusr-Et

معنی نام رستوران های Nusr-Et چیست؟

اسم کبابی ها و رستوران های او از نام خودش گرفته شده اما وی سبک خاصی را در نوشتن و ادای این واژه به کار گرفته اســت. واژه نصرت (Nusret) در اصل به معنای پیروزی اســت اما باید بدانید کــه واژه کوتاه «et» در زبان ترکی به معنای گوشت اســت. بدین ترتیب اسم واقعی رستوران های او کــه به شکل «Nusr-Et» نوشته مي شود ترکیبی جالب و هوشمندانه از اسم خود او و واژه ی گوشت در زبان ترکی اســت.

همانند اسمش او به پیروزی و موفقیت بزرگی در حوزه رستوران داری و آشپزی دست یافته اســت و امروزه هر کسی در خاورميانه و حتی در جهان او را مي شناسد. حتی قبل از منتشر شدن ویدیوی مشهور نیز وی رستوران های متعددی در ترکیه داشته و اســتیک او بسیار معروف بود.

رستوران های Nusr-Et

شعب رستوران های نصرت – Nusr-Et

رستوران های نصرت Nusr-Et به قدری معروف شدند که تا همین لحظه این رستوران ۱۵ شعبه در سراسر دنیا در دبی، ابوظبی، نیویورک، دوحه، میامی، یونان، استانبول و دیگر شهرهای ترکیه دارد.

رستوران نصرت نیویورک – NUSR-ET STEAKHOUSE NEW YORK

رستوران نصرت نیویورک – NUSR-ET STEAKHOUSE NEW YORK

 

رستوران نصرت دبی امارات – NUSR-ET STEAKHOUSE DUBAİ

رستوران نصرت دبی امارات – NUSR-ET STEAKHOUSE DUBAİ

 

رستوران نصرت ابوظبی امارات – NUSR-ET STEAKHOUSE ABU DHABİ

رستوران نصرت ابوظبی امارات – NUSR-ET STEAKHOUSE ABU DHABİ

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا