جاذبه های توریستی استانبولجاذبه های توریستی ترکیه

ساحل شنی شیله در استانبول | جاذبه های دیدنی ترکیه

ساحل شنی شیله در استانبول | جاذبه های دیدنی ترکیه

ساحل شنی شیله در استانبول

ساحل شنی مشرف به دریای سیاه در شمال شهر استانبول و در منطقه ی آسیایی شهر دو قاره ای استانبول قرار دارد. این ساحل تقریبا مشابه ساحل کلیوس هست با این تفاوت که این ساحل در بحش آسیایی استانبول واقع شده و ساحل کلیوس در منطقه اروپایی این شهر قرار گرفته است . این ساحل بیشتر مناسب کسانی میباشد که در بخش آسیایی استانبول ساکن هستند و یا توریست هایی که هتل های بخش آسیایی را برای اقامت انتخاب کرده اند مناسب است.

مناظر طبیعی دریا و جنگل که کمتر مورد آسیب قرار گرفته و تا حدودی دست نخورده باقی مانده است

پلاژها و قیمت پلاژها در ساحل شنی شیله استانبول

 بعد از معرفی ساحل زیبای شیله نوبت معرفی پلاژهای این ساحل میباشد. در این مرز ساحلی دریای سیاه پلاژهای متعددی واقع شده اند که پذیرای توریست ها هستند.

پلاژ آکوابیچ

یکی از بهترین پلاژهای ساحل شنی شیله استانبول پلاژ آکوابیچ میباشد..این پلاژ که برای روزهای تعطیل باید از قبل رزرو کنید یکی از بهترین پلاژهای این منطقه محسوب میشود.

قیمت این پلاژ زیبا که شب ها هم دارای برنامه های متنوعی است ورودیه برای هر نفر حدودا مبلغ  ۳۰ لیر میباشد. برای استفاده از امکانات دیگر این پلاژ مثل تخت و چتر باید هزینه جداگانه پرداخت شود که تقریبا معادل ۲۰ لیر میباشد.

پلاژ لایف بیچ

 بهترین پلاژ منطقه شیله پلاژ لایف بیچ میباشد قیمت این پلاژ با کیفیت برای هر نفر در ایام هفته حدود  ۴۰ لیر و آخر هفته حدود ۵۰ لیر و بخش های خصوصی بالای۱۵۰ لیر  میباشد

این پلاژ علاوه بر امکانات رفاهی ، امکانات تفریحی مانند دی جی ، کف پارتی ،بوفه غذا و نوشیدنی و موسیقی زنده میباشد.

پلاژهای ارزان تر ساحل شنی شیله

پلاژهای دیگری هم در این ساحل شنی وجود دارند که ورودیه آن  برای هر نفر حدود  ۱۵ الی ۲۰ لیر میباشد.این پلاژها، دوش ،تخت و چتر آفتاب گیر دارند و می توانید یک روز خوب رو رقم بزنید.

در این ساحل شنی زیبا می توانید علاوه بر شنا و گرفتن آفتاب  از رستوران های دریایی این منطقه هم لذت ببرید.غذاهای دریایی مثل اختاپوس، خرچنگ و انواع ماهی های دریای آزاد قابل ارائه میباشد

نحوه دسترسی به ساحل شیله با وسایل نقلیه عمومی

در صورتیکه  مبدا رو میدان تکسیم قرار دهیم کافیست از طریق مترو (خط ینی کاپی حاجی عثمان) ایستگاه تکسیم به سمت ایستگاه لونت حرکت کرده و در این ایستگاه پیاده شوید سپس با اتوبوس خط ۵۲۲ST به مسیر ادامه داده  و در ایستگاه حضور محلسی Huzur Mahallesi خط اتوبوس را تغییر داده و پس از سوار شده به   خط ۱۳۹T در ایستگاه اوسکودار جادسی که نزدیک ساحل شیله هست پیاده شوید و پس از طی چند دقیقه پیاده روی به ساحل مورد نظر خواهید رسید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا