املاک و مستغلات در ترکیه

شرایط خرید خانه در ترکیه | خرید ملک در استانبول

شرایط خرید خانه در ترکیه | خرید ملک در استانبول

( شرایط خرید خانه در ترکیه ) خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از این طرق در این سال ها از طرفداران بسیاری برخوردار گردیده است ، از عمده برنامه های سرمایه گذاری در حاضر خرید ملک در ترکیه است که سرمایه گذاران ایرانی به فکر اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه با بهره گیری از کمک های وکیل مهاجرت هستند ،البته از دیر باز خرید ملک در کشور های آسیایی از جمله ترکیه بین سرمایه داران ایرانی رونق داشته و متقاضیان بسیاری داشته است لکن اکنون به اوج رسیده است .

حال سوالاتی اینجا مطرح است که با توجه به اینکه سرمایه بسیاری در این کشور در ملک محبوس خواهد شد ایا می توان با همین سرمایه طرح های اقتصادی بسیاری را اجرا خواهد کرد؟ ، آیا در آخر منجر به اقامت دائم و یا تابعیت کشور ترکیه خواهد شد یا خیر ؟ همچنین با داشتن اقامت دائم ترکیه چه مزایایی در اختیار متقاضی خرید ملک در ترکیه خواهد گذاشت .

قانون خرید خانه در ترکیه

طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی مصوب ۱۸ می۲۰۱۲ به شماره ۲۶۴۴ اجازه خرید اراضی و املاک را به تمامی اتباع خارجی اجاره نمیدهد.کنسولگری ترکیه لیست کشورهایی که مجاز به خرید خانه در ترکیه میباشند را ارائه نموده.شما میتوانید با تماس با سفارت ترکیه از این لیست اطلاع کسب کنید.افراد خارجی قادر به خرید هرنوع ملکی چه اراضی و چه خانه و دفتر پس از کسب استعلام از مراجع مربوط میباشند.

شهروندان خارجی  که اقدام به خرید زمین برای ساخت ملک میکنند باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه معرفی شده به وزارت خانه نمایند.

شرایط،محدودیت و عقود لازم برای خریداران خارجی ملک در ترکیه

▪هر فرد خارجی نهایتا تا ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را میتواند خریداری و تملک کندو همچنین این افراد نمیتوانند اراضی و املاکی که در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه واقع شده را خریداری کنند‌ به طور کلی تنها ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه قابل خرید و تملک توسط شخص خارجی میباشد.فرد خارجی یا اشخاص حقوقی که در خارج از ترکیه ثبت شده اند میتوانند درخواست خرید اعتباری از مالکین یا موسسات معتبر ترکیه داشته باشد و قانون ترکیه هیچ گونه محدودیتی در این زمینه اعمال نمیکند.

 

چگونگی فرایند خرید ملک در ترکیه

 

خارجی هایی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند نیاز به اجازه اقامت ندارند خرید ملک در ترکیه باعث اعطای اجازه اقامت یا اجازه کار در ترکیه نمیشود هر شخصی که مایل به خرید خانه در ترکیه باشد و اجازه اقامت نداشته باشد لارم است از نزدیکترین اداره شماره شناسایی خود را دریافت کنند تا بتوانند خرید ملک در ترکیه انجام دهند این سرویس رایگان است.مالک یا وکیل قانونی باید برای درخواست انتقال سند در موعد مقرر اقدام کرده و انرا قبل ار هرگونه عقد به سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند در غیر اینصورت انتقال سند با تاخیر مواجه خواهد شد.فرد خارجی برای خرید ملک در ترکیه باید تابعیت مجاز برای خرید ملک در ترکیه را دارا باشد.ایران در این دسته بندی قرار میگیرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا