اخبار ترکیهمالیات بر ملک

مالیات بر ملک در ترکیه | چه کسانی باید مالیات بپردازند؟

مالیات بر ملک در ترکیه | چه کسانی باید مالیات بپردازند؟

مالیات بر ملک در ترکیه

اولین اقساط مالیات بر دارایی در مارس، آوریل و می پرداخت می شود و اقساط دوم مربوط به نوامبر است. مالیات بر املاک و مستغلات دارایی مانند ساختمان، که با نام غیر منقول مشخص می شود، از طریق مالیات دهندگان صاحب املاک پرداخت می شود. صاحبان املاک غیر منقول می توانند به دبیرخانه خدمات املاک و مستغلات شوراهای شهری مربوطه خود مراجعه کرده و پرداخت کنند.

مالیات ملک غیر منقول باید به شهرداری محل پرداخت شود. در مورد املاک غیر منقول که ملزم به پرداخت مالیات بر املاک در یک شهر دیگر هستند، پرداخت از طریق هر PTT یا با گرفتن شماره بدهی مالیات بر دارایی به شماره حساب بانکی متعلق به شهرداریها می تواند انجام شود. علاوه بر این، مالیات بر املاک می تواند از طریق اینترنت انجام شود. با دسترسی به برگه مربوطه از طریق سامانه الکترونیکی الکترونیکی شهرداریها، پرداختها بصورت آنلاین پرداخت می شود.

 

مالک ساختمان، در صورت وجود حق استفاده از ساختمان(ساکن دارای حق سکنی یا رقبی)، در صورت عدم وجود هر دوی آنها به اشخاص حقیقی یا حقوقی که ساختمان را در اختیار دارند مراجعه می شود. اگر یک ساختمان هم صاحب و هم دارای ساکن (صاحب حق سکنی یا رقبی)باشد، ساکن دارای صاحب حق سکنی یا رقبی مسئولیت تعهدات مالیاتی ساختمان را بر عهده دارد.

تعهدات افرادی که دارای ساختمان مشاع هستند به نسبت سهام آنها تعیین می شود. در مواردی که یک شریک کاری وجود دارد، مالکان مسئولیت مالیات را یکپارچه بر عهده دارند. از آنجا که سهام در مالکیت مشترک مشخص است، تعهد به نسبت سهام ایجاد می شود. در مورد مالکیت شرکتی، سهام شرکا نامشخص است و همه آنها با هم و به طور یکسان در ساختمان حق دارند. بنابراین فرض بر این است که مسئولیت زنجیره ای در مالکیت شرکت فرعی وجود دارد.

مالیات بر املاک از مالک ساختمان، در صورت عدم وجود مالک، از افراد دارای حق استفاده از ساختمان(ساکن دارای حق سکنی یا رقبی)، در صورت عدم وجود هر دوی آنها از اشخاص حقیقی یا حقوقی که ساختمان را در اختیار دارند دریافت می شود.

شخصی که طبق قانون مالیات بر املاک، ملک جدیدی را به دست می آورد، مالیات املاک را در سال نخست تملک، پرداخت نمی کند. اما تا پایان سال، مودی مالیاتی که ملک را به تملک خود درآورده است، موظف است به شهرداری که ملک در محدوده آن قرار دارد، اطلاع دهد. اگر کمتر از سه ماه تا پایان سال وجود داشته باشد، به عنوان مثال در ۱۵ نوامبر، اگر املاک خریداری شده است، اطلاع رسانی باید ظرف سه ماه، یعنی تا ۱۵ فوریه ارائه شود.

مودیان ملکی تنها در هنگام اتمام ساخت و ساز جدید یا در صورتی که بخشی از ساختمان قبل از پایان ساخت یا به محض شروع کار در حال استفاده است موظف به اطلاع رسانی به شهرداری هستند.

فروشندگان املاک و مستغلات ممکن است مجبور به پیگیری بدهی های گذشته ملک مانند مالیات ملک و عوارض زباله مرتبط با املاکی که بعداً می فروشند، باشند. توصیه می شود، برای جلوگیری از پیگیری مجدد مسائل مربوط فروش در تاریخ های بعد، بلافاصله پس از فروش ملک، در قالب یک عریضه اطلاعات مربوط به فروش، در اختیار شهرداری مربوطه قرار بگیرد.

وضع مالیات ساختمان از تاریخی که چنین تغییراتی رخ می دهد و اقدامات اختیاری در موارد تغییر ارزش مالیات انجام می شود، این تاریخ ازمعامله اختیاری در هر چهار سال انجام می شود، شروع می شود و بودجه سال بعد از تاریخ معافیت. تعهد ساختمانهایی که به آتش کشیده می شوند، ویران می شوند، کاملاً غیرقابل استفاده هستند یا در حالی که مشمول مالیات هستند مستثنی هستند، تاریخ وقوع چنین حوادثی پس از اقساط منقضی می شود. علاوه بر این، تا زمانی که این شرایط ادامه یابد، مالیات مربوط به ساختمانهایی که براساس مجوز قانونی صادر شده ممنوع است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا