خرید ملک غیر حضوری در ترکیه | خرید آنلاین املاک و مستغلات در استانبول

خرید ملک غیر حضوری در ترکیه | خرید آنلاین املاک و مستغلات در استانبول

اوضاع کنونی جهان و بحران ویروس کرونا، منجر به رکود اکثر بازارها در سراسر جهان همچون املاک و مستغلات شده است. اما برای این موضوع راه حلی وجود دارد که برخی از کشورها مانند ترکیه، سعی در استفاده از آن دارند؛ این راهکار، ایده تجارت آنلاین از طریق مراجع معتبر می باشد.

به دلیل شرایط فعلی، جهان شاهد اقدامات بین المللی برای محدود کردن گسترش Covid-19 است؛ در چنین شرایطی، در ترکیه خریدن ملک همچنان به صورت آنلاین و از طریق اینترنت، امکان پذیر می باشد. این شیوه به عنوان بخشی از اقدامات شرکت های بازاریابی در حوزه املاک و مستغلات برای تسهیل عملیات خرید و فروش ملک در ترکیه است که با همکاری دولت انجام می گیرد.

دولت ترکیه به منظور محدود کردن و کاهش میزان شیوع ویروس، اقدام به اجرای برنامه قرنطینه بهداشتی شهروندان خود کرده و انجام هرگونه مسافرت به ترکیه و از کشورهایی که ویروس در آنجا شیوع یاته را ممنوع کرده است. این اقدام دولت در جهت اطمینان از امنیت شهروندان، همانند: اجرای برنامه آموزش از راه دور، تعطیلی موقت مدارس و دانشگاه ها، بستن مکان های تجمع مانند: مراکز تجاری، رستوران ها، کافه ها، مساجد و سایر مکان های عبادتی، در سراسر کشور صورت گرفته است.

خرید ملک غیر حضوری در ترکیه

مراحل خرید ملک بدون آمدن به ترکیه

  1. برقراری تماس تصویری با مشاور املاک

پس از تعیین وقت، مشاور املاک و مستغلات با شما تماس خواهد گرفته و تمام اطلاعات مورد نیازتان در مورد خرید ملک در ترکیه، دراختیار شما قرار خواهد داد؛ از جمله این اطلاعات: قوانین خرید ملک در ترکیه، شرایط اخذ تابعیت این کشور و غیره. مشاورین املاک موظفند به تمام پرسش های شما پاسخ داده و تصاویر و فیلم های مربوط به پروژه ها را به شما نشان بدهند.

  1. انتخاب ملک مناسب

پس از بررسی کلیه پروژه ها و پیشنهادات سرمایه گذاری، یک ایده کلی درخصوص ملک مورد نظرتان در ذهن شما شکل می گیرد و بدین شکل قادر خواهید بود ملک یا منطقه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  1. ارتباط با یک موسسه حقوقی

در این مرحله، شما می توانید از طریق سفارتخانه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود، با برخی موسسات حقوقی معتبر آشنا و هماهنگی های لازم جهت مشاوره و خرید ملک را انجام دهید. بدین شکل، شما می توانید از طریق یک مرجع قانونی و معتبر، کلیه مراحل قانونی و لازم را در ترکیه انجام و ملک موردنظرتان را خریداری نمایید.

  1. انتقال پول

شما می بایست مبلغی را به حساب سازنده پروژه یا فروشنده ملک واریز نمایید که شامل پیش پرداخت یا کل مبلغ ملک، بر اساس برنامه پرداختی توافق شده می باشد.

  1. انتقال مالکیت

با توجه به وکالت نامه ای که برای مشاوره املاک ارائه شده است، آنها کلیه مراحل مربوط به انتقال و دریافت سند ملک را از سوی شما انجام خواهند داد؛ در ادامه، کلیه اسناد و مدارک قانونیِ مربوط به ملک، برای شما ارسال می گردد.

  1. درخواست تابعیت ترکیه

در صورت خرید ملک بمنظور اخذ تابعیت کشور ترکیه، تیم حقوقی مدارک لازم را برای شما ارسال و مراحل بعدی را تا زمان اخذ تابعیت ترکیه، پیگیری خواهد نمود. پس از صدور گذرنامه ترکیه ای، گذرنامه شما از طریق پست معتبر به محل اقامت شما ارسال می شود.

  1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

در صورت تمایل به خرید ملک جهت سرمایه گذاری، تیم حقوقی براساس موسسه فروش ملکی که قصد معامله با آن را دارید، سرمایه گذاری لازم را از جانب شما انجام داده و سود یا مدارک آن را به محل اقامتتان ارسال خواهند کرد.

[njwa_button id=”17474″]

Compare listings

مقايسه كردن